Praca zespołowa

Dobry zespół piłkarski opiera się bardziej na harmonijnej współpracy niż indywidualnych zdolnościach.

Praca zespołowa więc jest takim rodzajem pracy, w którym wszyscy działają razem, by osiągnąć określony, wspólny cel. Kluczowym słowem jest tutaj definicja wspólnego wysiłku. Bez wsparcia całej grupy, żaden zespół nie jest w stanie długo się utrzymać. Gracze footballowi szybko uczą się tego, że żaden z poszczególnych graczy nie może być uważany za gwiazdę meczu. Większość momentów zwycięstwa jest zbudowana na długotrwałej powtarzalności gry, każdy z zespołu przyczynia się do tego dzięki zaangażowaniu, obronie, blokowaniu i odpowiedniej determinacji. Zwycięski team, to taki team, w którym każdy z graczy jest świadom tego, że kiedy jeden zawodnik odnosi sukces, cały zespół wygrywa. Z drugiej strony, pewnym sposobem na wypracowanie formuły jest stworzenie środowiska, w którym członkowie zespołu rywalizują ze sobą zamiast przeciwnika. Kiedy wszyscy gracze dadzą z siebie wszystko w każdej sytuacji – niezależnie od tego czy są w posiadaniu piłki czy ustępują drogę koledze do zdobycia gola – drużyna wygrywa. Co wtedy oznacza, że wygrywa każdy jej zawodnik.

Tak samo więc będzie w każdym zespole. Obojętnie w jakiej branży i co on by robił oraz budował. Razem do celu.

 

 

 

 


2 myśli na temat “Praca zespołowa”

  1. To prawda. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Tak samo jest w moim zawodzie, nawet o tym piszę w ostatnim poście na blogu 🙂 odpowiedzialność zbiorowa tworzy rangę zespołu i to dzięki takiemu postępowaniu zespół odnosi sukcesy.

    1. Tak zgadza się plus dobre relacje to podstawa. Uważam też, że musi być w takim zespole mocny lider lub liderzy co pomagają i umacniają cały team.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.