Fantastyczne odświeżenie organizmu

Herbata Rooibos SOD jest idealna do picia z dodatkiem miodu i sokiem z cytryny. 

W ostatnim czasie pijemy ją również samą z mlekiem roślinnym (np.sojowym czy migdałowym) oraz wanilią..

Jest to południowoafrykańska roślina o działaniu zdrowotnym. Igiełkowate liście i gałązki tego krzaka, znanej również pod łacińską nazwą Aspalathus Linearis, wydzielają wspaniały zapach, któremu dorównuje smakiem sporządzony z nich napar. Popyt na rooibos nieustannie wzrasta we wszystkich częściach świata, dając doskonałe świadectwo jakości, walorów smakowych i zdrowotnych naparu.

Poza Południową Afryką, herbata Rooibos SOD zyskała niezwykłą popularność w Japonii, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, w rejonie Pacyfiku i na Dalekim Wschodzie.

Może być ona fantastycznym napojem gaszącym pragnienie. Herbata Rooibos nie zawiera kofeiny, tak więc może być spożywana w nieograniczonych ilościach przez sportowców, ludzi aktywnych fizycznie ze względu na bogatą zawartość minerałów, a także dlatego że gasi pragnienie.

Minerały takie jak żelazo, potas, cynk, magnez i sód pomagają odbudować równowagę po dużym wysiłku fizycznym.
W ostatnim czasie pijemy ją również zaparzoną w termosie ok. 400 ml wody (parzona minimum 20 minut) z 100-150 ml mleka sojowego i wanilią. Można ją również wypijać w ciągu całego dnia. Warto dorzucić jedną saszetkę więcej jeśli wydaję się, że jest zbyt słaba w takiej ilości płynu. Smak w takiej kompozycji jest jak się okazało trafiony w przypadku tej herbaty.

”Spróbowałem ten sposób ponieważ jakiś czas temu będąc w Kenii widziałem jak biegacze po treningu piją herbatę czarną z mlekiem zwykłym. To dało mi inspirację, aby spróbować przenieść ten sposób na o wiele zdrowszą i wartościowszą herbatą (krzewem w naturze). Ja akurat czarnej herbaty nie piję bo nie przepadam. Jednak to połączanie jak wyżej z nutką wanilii nie dość, że daje świetną kompozycję smakową, to ma do tego wzmocnione walory zdrowotne. Najczęściej piję tak z rana oraz w ciągu dnia. Po wysiłku jednak trzymam się opcji z cytryną i miodem (lipowy, spadziowy czy ostatnio miód eukaliptusowy).”

Oryginalna Herbata Rooibos  SOD zawiera 50 razy więcej enzymu SOD (dysmutazy ponadtlenkowej) niż inne rodzaje herbaty.
Herbata Rooibos SOD jest więc doskonała na początek dnia czy po wysiłku. Doskonale gasi pragnienie, a wieczorem pozwala na odprężenie i spokojny sen.
Herbata Rooiboos SOD jest czystym, naturalnym produktem, nie zawierającym sztucznych dodatków, konserwantów ani barwników.
Wiele popularnych na rynku herbatek o nazwie „Rooibos” zawiera tylko niewielką domieszkę właściwego surowca. Dlatego warto rozejrzeć się za jakością, a nie ilością kupioną w danej cenie.

Herbata ta nie bez przyczyny nazywana jest „Herbatą Życia”. Jest bowiem naturalnym źródłem wielu niezbędnych dla ludzkiego organizmu składników.

Sposób przygotowania:

1. Przygotować dzbanek szklany albo termiczny.
2. Włożyć do dzbanka 1-2 torebki.
3. Zalać dzbanek gorącą przegotowaną wodą.
4. Odstawić na okres minimum 20 minut.
5. Następnie dodać łyżkę miodu (lipowy, spadziowy itd.).
6. Potem dajemy sok z cytryny wyciśniętej w urządzeniu do tego przeznaczonym lub dolewamy mleka roślinnego najlepiej z wanilią.

Obecnie używamy tej herbaty Rooibos z innymi składnikami ziołowymi w tym cynamon.

Smacznego! Efekty systematycznego picia są widoczne po kilku dniach, a u niektórych osób dużo szybciej.

Co warto dodatkowo stosować pijąc herbatę Rooibos?
  1. Ćwiczenia odmładzające >>
  2. Profesjonalna Profilaktyka Zdrowotna >>

2 myśli na temat “Fantastyczne odświeżenie organizmu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.